Kalendarium
-
18 juni
Terminsstart ›
-
14 september
Skoljoggen åk F-3 ›
-
21 september
Åk 1 och 3 till Naturskolan ›
-
23 september
Åk 1 och 3 till Naturskolan ›
-
24 september
Studiedag ›
-
27 september
Orientering 9B och 9C ›
-
28 september
Avstämningsdag åk 4-6 ›
-
28 september
Orientering 9A ›
-
29 september
Orientering åk 7 och8 ›
-
5 oktober
Avstämningsdag åk F-3 ›
-
12 oktober
Avstämningsdag åk 7-9 ›
-
8 november
Muntliga NP åk 6 och 9 Sv/En/Ma ›
-
15 november
Muntliga NP åk 6 och 9 Sv/En/Ma ›
-
22 november
Nobeltema åk 7 ›
-
25 november
Teater i Uppsala F-klass ›
-
26 november
Grötfrukost åk F-3 ›
-
26 november
Grötfrukost åk F-3 ›
-
29 november
8B på Fyrishov ›
-
30 november
Muntliga NP åk 6 och 9 Sv/En/Ma ›
-
2 december
8A på Fyrishov ›
-
6 december
7A på Fyrishov ›
-
6 december
Muntliga NP åk 6 och 9 Sv/En/Ma ›
-
8 december
Åk 5 på teater ›
-
8 december
Åk 5 på teater: Planet B ›
-
9 december
Nobelmiddag åk 7 ›
Tid: 18:00 -
9 december
Åk 4 på teater ›
-
9 december
7B på Fyrishov ›
-
9 december
Åk 4 på teater: Planet B ›
-
9 december
Nobelmiddag åk 7 ›
-
10 december
Luciatåg åk 7-9 ›
-
10 december
Åk 6 på teater ›
-
10 december
Åk 6 på teater: Planet B ›
-
14 december
Julpyssel + Luciacup åk 4-6 ›
-
21 december
Julavslutning ›
-
18 januari
Åk 1 på Stadsteatern, "Loranga Loranga" ›
-
19 januari
Åk 3 på Stadsteatern, "Loranga Loranga" ›
-
20 januari
Åk 2 på Stadsteatern, "Loranga Loranga" ›
-
25 januari
Avstämningsdag åk 7-9 ›
-
26 januari
Åk 4 på teater i Uppsala ›
-
8 februari
NP Svenska åk 6 ›
-
10 februari
NP Svenska åk 6 ›
-
16 februari
Kungsberget åk 9 ›
-
23 mars
Biotopia/Lunsen åk 1/3 grupp 1 ›
-
25 mars
Studiedag ›
-
30 mars
Biotopia/Lunsen åk 1/3 grupp 2 ›
-
1 april
Erasmus åk 9 ›
-
1 april
Pumphuset åk F ›
Tid: 09:30 – 11:00 -
5 april
NP Eng åk 6 ›
-
6 april
Biotopia/Lunsen åk 2 ›
-
7 april
Pumphuset åk 3 ›
Tid: 12:00 – 13:30 -
7 april
NP Eng åk 6 ›
-
20 april
Pumphuset åk 2 ›
-
22 april
8C Fyrishov ›
-
26 april
Avstämningsdag åk 6, 5B och 4A eller B ›
-
27 april
Animationsverkstad åk 1 ›
-
28 april
Animationsverkstad åk 3 ›
-
29 april
Animationsverkstad åk F ›
-
29 april
Fyrishov 9A ›
-
2 maj
Animationsverkstad åk 2 ›
-
3 maj
Avstämningsdag 5A, 5C ›
-
4 maj
NP Ma åk 6 ›
-
5 maj
Hälsoäventyret åk 4 ›
-
6 maj
NP Ma åk 6 ›
-
13 maj
Skogsdag åk 4-6 ›
-
26 maj
Kristi Himmelsfärdsdag ›
-
27 maj
Klämdag - elever lediga ›
-
6 juni
Sveriges nationaldag ›
-
10 juni
Läsårsavslutning ›
-
16 augusti
Läsårsstart ›
-
9 december
Luciafirande ›
-
12 december
Luciacup och julpyssel åk 4-6 ›